Taniec towarzyszy nam w zasadzie od zawsze – dla jednych to świetna rozrywka, dla innych moc endorfin, dla innych forma sportu. Są jednak tacy, którzy uczynili z niego pasję życiową przekazującą piękno i dostarczającą emocji.

Taniec sportowy

Na temat tańca zdania są podzielone – jedni traktują go jak dyscyplinę sportową, inni mało poważne hobby. Jest też wyjątkowa odmiana – taniec sportowy, czyli nowoczesne i wspaniałe połączenie techniki, zacięcia godnego sportowca, umiejętności oraz nuty artystycznej. Na The World Games można podziwiać umiejętności światowych zawodników w Hali Stulecia – to jedna z konkurencji, w której rywalizowało wielu uczestników.
Taniec sportowy to dyscyplina sportowa, która idealnie łączy taniec z gimnastyką artystyczną oraz akrobatyką. Pierwiastki dyskotekowe są tu mile widziane! Jest trudny d o zdefiniowania, ale właśnie ta jego różnorodność tak zachwyca i intryguje widzów. Są to tańce standardowe, latynoamerykańskie i Rock and Roll oraz konkurencja 10 tańców (walc, samba, fokstrot, quickstep, walc wiedeński, rumba, tango, pasodoble, cha-cha, jive). Można wykonywać go samodzielnie albo w parze, popularne są także grupy taneczne.
Jeśli lubicie zajęcia z zumby albo fitnessowe, spodoba Wam się również ta dyscyplina. Towarzyszy mu muzyka i wspaniałe stroje, ale w istocie jest to wymagający trening aerobowy. Trzeba mieć naprawdę solidną kondycję, aby mu sprostać. Spalone kalorie też gwarantowane – nawet więcej niż podczas klasycznego biegania czy jazdy na rowerze.

KKw, fot.efes/Pixabay