O World Games nie każdy słyszał i nie każdy wie, na czym ta sportowa impreza polega. Prezentujemy więc dziś garść informacji o tych ciekawych zawodach.

World Games – trochę inne igrzyska

Uzupełnienie igrzysk olimpijskich

World Games to międzynarodowa impreza sportowa. To, co wyróżnia to wydarzenie, to fakt, że w programie imprezy znajdują się te dyscypliny sportowe, które nie są prezentowane na igrzyskach olimpijskich. Podczas tych zawodów można zobaczyć tak ciekawe dyscypliny sportowe, jak sumo, narciarstwo wodne czy wrotkarstwo. Niektóre dyscypliny są byłymi dyscyplinami olimpijskimi. World Games organizowane są w rok po letnich igrzyskach olimpijskich od roku 1981. Patronat nad imprezą sprawuje Międzynarodowy Komitet Olimpijski, a ideą World Games jest promowanie nieolimpijskich dyscyplin w nadziei, że zostaną kiedyś włączone do programu igrzysk olimpijskich. W niektórych przypadkach już się to udało.

World Games w Polsce

Jubileuszowa, dziesiąta edycja zawodów World Games odbyła się w Polsce. W 2017 roku w dniach od 20 do 30 lipca wydarzenie miało miejsce we Wrocławiu. Brało w nim udział aż 3,5 tysiąca sportowców ze 112 krajów świata. Zaprezentowano 31 dyscyplin sportowych, a co ciekawe, 4 z nich zostały wybrane przez miasto Wrocław. Były to futbol amerykański, kick-boxing, wioślarstwo halowe oraz żużel. Zawody odbywały się po części w trzech wrocławskich obiektach sportowych: na Stadionie Miejskim, w Hali Orbita oraz Hali Stulecia. Kolejna edycja imprezy odbędzie w 2021 roku w Birmingham w Stanach Zjednoczonych.

Olga, f: geralt/Pixabay